Trudno sobie wyobrazić Wolę Okrzejską bez harcerzy. Od wielu lat druhny i druhowie przyjeżdżają tutaj na swoje zloty. W dn. 28 – 30 sierpnia 2015 r. ponownie skorzystali z gościnności dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza, Macieja Cybulskiego i dyrektor Szkoły Podstawowej, Iwony Chudek. Wtedy właśnie został zorganizowany zlot Hufca ZHP Łuków pod hasłem „Pociąg do przyszłości”.

Harcerze z Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Starych Kobiałek, Bork, Janowa Podlaskiego, Konstantynowa wznieśli swoje miasteczko namiotowe, a w nim przygotowali wiele ciekawych zajęć. Warsztaty pokazywały im, jak radzić sobie z kryzysami. W trakcie gry terenowej „Misja dla ARŚ (Agencji Ratowania Świata)” zmierzyli się z wieloma trudnymi zadaniami. W czasie ogniska i zajęć z pionierki zastanawiali się, jak dla potomnych ocalić nieskażoną przyrodę. Najstarsi z uczestników – wędrownicy w scenariuszu dramowym podejmowali trudne kwestie życiowych wyborów, które wpływają na przyszłość młodych ludzi. Zuchy budowały roboty i brały udział w zawodach na torze przeszkód. Druhny i druhowie odwiedzili również muzeum polskiego noblisty. Program obfitował w atrakcje dla każdego.

Przygotowanie przedsięwzięcia nie byłoby możliwe, gdyby nie społeczna praca instruktorów ZHP. Komendę zlotu stanowili: phm. Michał Mojski – komendant, phm. Tomasz Sych, pwd. Marta Pomorska – zastępcy, Patryk Sendel – oboźny. Wsparciem służyła również grupa wychowawców: pwd. Agnieszka Żuk, pwd. Marcin Matuszewski, Małgorzata Bobruk, Michał Ptak, Agnieszka Romańczyk i Andżelika Dutkowska.

Harcerski wyjazd na zakończenie wakacji dał uczestnikom wiele satysfakcji i uczył młodych, jak odpowiedzialnie myśleć o przyszłości.