Imienia: Fryderyka Koziarza
Drużyna działa przy: I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie
Adres: ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 41, 21-400 Łuków
Drużynowa: Agnieszka Romańczyk
Przyboczna: Weronika Romańczyk
Proporcowy: Sebastian Romańczyk

 

Nasza drużyna została założona tak dawno temu, że już nikt nie pamięta, kiedy to było. Wychowała już niejedno harcerskie pokolenie. Patronem drużyny jest phm. Fryderyk Koziarz – zasłużony pedagog i niegdysiejszy komendant Hufca Męskiego Związku Harcerstwa Polskiego w Łukowie. Jako „Niebiescy” wyznajemy trzy wartości: braterstwo, pamięć, siłę woli, odpowiedzialność i kulturę. Mimo że działamy przy tzw. „Kościuszce” to jesteśmy uczniami różnych łukowskich szkół, co sprawia, że nasze spotkania są niezwykłe, a każda zbiórka inna. Można nas zobaczyć na każdej hufcowej akcji (i nie tylko!). Pomimo wielu różnic naszych Druhów i Druhny łączy jedno - harcerska pasja i błękitne chusty.