Drużyna działa przy: Zespole Oświatowym w Starych Kobiałkach
Adres: Stare Kobiałki 18, 21-450 Stare Kobiałki
Drużynowa: phm. Anna Maksymowicz
mail: zcx.am@ wp.pl
Profil FB: www.facebook.com/7-DHS-22-Południk-1676180022668056
Rok powstania drużyny: 2010
Przyboczny: Jakub Król
Zastępowa: Weronika Konieczna
Zastępy: Meridian, Shigosen

 

Drużyna działa od kwietnia 2010 roku. Nazwa pochodzi od numeru południka, który przebiega przez naszą miejscowość. W skład drużyny wchodzą dwa zastępy: Meridian i Shigosen. Nazwy pochodzą od słowa południk w różnych językach, i tak: Meridian- angielski, Shigosen- japoński. Działamy już 6 lat, jesteśmy dumni, że udało nam się zorganizować drużynę i mamy członków, którzy mają „szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym Prawu Harcerskiemu”.